13 March 2011

2000-2011


2. klass, milleeniumiaasta. lütseumi pailaps. esimene pink keskmises reas. leopardimustriline peavõru. esimesed prillid. uus ja põnev kool. tulevikulootused ja unistused presidendiametist.


2005. aasta, tehtud viru keskuse ees. arvatavasti oli tegemist mingi järjekordse foorumi kokkutulekuga. pildilt pole küll näha, aga mul oli siis tukk ning umbes õlgadeni juuksed. lemmikbänd: vanilla ninja.


2006. tegelesin aktiivselt rollimängudega ning kõik oli täis lilli ja liblikaid. õppisin plokkflööti mängima. proovisin mingis linnahalli etenduses osaleda, aga nad läksid pankrotti ja sellest ei tulnud midagi välja. sain tuttavaks vintsuga. värvisin ema suureks meelehärmiks juuksed siniseks. esimene suudlus millalgi 2006 augustis. septembris värvis ema mu juuksed uuesti blondiks.


2007 varakevad. riidekapp hakkas tasapisi saama lapselikke gooti mõjutusi. sain vintsu sünnipäeval tuttavaks jokega, kellega me mõned nädalad hiljem ka käima hakkasime, haha. ta elas siis jõgeval, mis tähendas iganädalasi rongisõite eesti teise otsa ja tagasi. antud pilt on tehtud terry korraldatud jaapani-teemalisel filmiõhtul, kus ma riietusin harajuku-emoks ja värvisin oma juuste otsad roosaks. ema märkas alles mitu päeva hiljem. šokk oli õnneks väiksem kui sinise pea puhul.


2007 august. natuke enne kooli lõppu värvisin ma juuksed punaseks ning klassikaaslastel läks aega, enne kui nad aru said, et tegu on minuga. läksime millalgi suvel jokega väga sõbralikult lahku ja pärast seda oli väga mässumeelne ja vahva suvi. käisime kaisaga kogu aeg pildistamas, nimetades neid sessioone "cosplay'ks" ning lemmik hängimiskoht oli vana viimsi katlamaja.


2007 septembri lõpp äkki? külastasime jaapani restorani ami-ja'd (praegune sakura) ning aurutatud rätikud tekitasid palju segadust. tunnen praegu kunagistele töötajatele kaasa, et nad sellise lastekarjaga tegelema pidid. varsti pärast seda olime mina ja hannes koos.


2008. põdesin läbi raskekujulise kopsupõletiku ja läksin kohe pärast terveks saamist mere äärde pildistama.
samuti tähistasin suurejooneliselt oma 16. sünnipäeva. 


2008 septembris olid mul väga pikad ja terved juuksed, kahjuks pole neist nüüdseks enam midagi väga järel. :D


saabus tormiline 2009, veider VHK ja kummaline uus seltskond. värvisin esimest korda juuksed basmaga mustaks ja korraldasime minu juures emilia sünnipäeva, kuhu peeter mingil juhul tulla ei tohtinud. :D
samuti läksin hannesest lahku ning algas veel imelikum suvi.


korraldasime kolmanda jaapani mängu tartumaal kanni talus, mis oli igatpidi epic success ja sellest räägiti veel pärast pikka aega tagantjärele. pildil on neko, kellega ma alates oktoobrist mõned kuud koos olin ning selle lühikese aja jooksul valmisid ühed mu parimad kunstitööd.

 

david ja martin kolisid tallinnasse elama ning pärast septembrikuu scavenger hunti oli meil vahva seltskond, kuhu lisandus ka emilia ning me tegime igasuguseid toredaid asju, alustades riisipere mõisa külastamisest ja lõpetades pannkookide küpsetamisega.

 

2010 algus. jõulud lõppesid võrdlemisi õnnetult, ent uus aasta sai vastu võetud tartus koos kunstikooli õpilastega ja sealt said alguse paljud suured muutused. hakkasin üle tüki aja jälle aloga suhtlema (ja veidi hiljem ka käima), ostsin oma esimesed läätsed ja värvisin juuksed väga-väga punaseks.

 

eksperimenteerisin erinevate soengutega ning kandsin mõnda aega rohke juukselaki abiga pooltukka. kahjuks ei näinud see eriti hea välja ning mõne aja pärast lõikasin ma endise tuka tagasi. 
parempoolne pilt on tehtud helina sünnipäeval ja sealt näeb natuke rohkem, millised juuksed mul olid. lasin dianal neid värvida ja juustesse tekkis blondeerimise käigus erkpunane kast, mis ei tahtnud värvides kuidagi ära kaduda. samuti ostsin ma endale zeniti kaamera.


- I KISSED A GIRL AND I LIKED IT - 


läksin alost lahku ning lõikasin suure osa oma juustest ära, peamiselt just külgedelt. eesmärgiks oli juunis endale poisipea teha ning see oli nagu esimene julguseproov, kuna ma polnud kindel, kas ma saan millegi sellisega üldse hakkama. kandsin juukseid kogu aeg kinniselt ning olin veendunud, et nad on lahtiselt väga rõvedad. noh, tegelikult olidki. :D


9. mail oli steni juures pidu, mille dresscode oli "kõige jaburamad riided, mis kapis on". ma panin selga roosa kleidi ja võrgutasin ära liiga suure koguse tumedat rummi, mis lõppes kellegi murule natuke ebameeldivalt. hihi.
pärast seda pidu küsisin ma henrikult peetri msni (ta oli ka seal) ning... ei rääkinud nädal aega sõnakestki. :D seda kuni muuseumiööni, kuhu ma pidin algselt minema oma sõpradega, aga juhtus hoopis nii, et ma veetsin õhtu koos oma klassivendadega.


22. mail kutsusin ma peetri linna, eesmärgiga ta kuhugi deidile vedada, aga me saime linnas hoopis hansuga kokku ning nautisime loodusmuuseumi hoovi suvises soojuses kergemat alkoholi. pärast seda läksime me kolmekesi minu maja katusele, tegime vesipiipu ning sõime šokolaadikooki. ja see päev on ka meie nn "ametlik" kuupäev, haha. :)


korraldasin kogu suve enda juures väga palju meeldejäävaid pidusid ning mu läpakale aeti kokteil peale, mistõttu ta mõned nädalad hiljem ekraani igavesele unele saatis.
jaanipäeva veetsime koos karoliine ja peetriga muhumaal minu maakodus. öösel läksime me kahekesi mööda täiesti tühja maanteed jalutama, lamasime keset jahedat asfalti ja jooksime kastemärgadel põldudel.


ostsin endale juuksepikendused!
(mida ma enam kunagi pärast seda ei kandnud, lol)
samuti värvisin juuksed roosaks, kasutades selleks venelaste toonivat palsamit love.
tähistasin oma 18. sünnipäeva veelgi meeletuma peoga.algas 12. klass ning varsti pärast 2011. aasta esimeste nädalate möödumist tegin ma otsuse, et minust saab nüüd plaatinablond tibi. vahepeal olid mu juuksed juba pruuniks värvitud, kuna liiga tülikas oli pidevalt punaseks värvida ja mulle ei meeldi üldse vhk peeglid, mis tekitavad alati tunde, et sul on halbade juuste päev. 

blondeerimine ei läinud muidugi nii edukalt nagu plaanitud ning valgete juuste asemel olid mul hoopis oranžid, mida ma üritasin omakorda päästa hästi ashy tooniga, aga välja tulid hoopis hallikasrohelised juuksed, mis nägid pehmelt öeldes võikad välja. pärast seda blondeerisin ma väga tugeva blondeerijaga.


2011, kevad läheneb, uued valikud on õhus ja tulevik on nurga taga. ma ei saa garanteerida, et ma tean täpselt, kes ma viie aasta pärast olen. gümnaasiumi lõpp on kohe-kohe käes ja sellega kaob suur osa inimesi, kellega ma praegu igapäevaselt suhtlen. 

kaalumistulemused on iga nädalaga järjest rõõmustavamad. tööd on piisavalt, võib-olla isegi natuke liiga palju.  gooti stiiliga on tänaseks kõik läbi ning ainsad meenutused on lipsudega seelik ja korsetid kapi põhjas (mis tuletab meelde, et ma peaks nad vist ära kinkima, kuna ma ise nii kui nii ei kanna). palju fotograafiat. väga palju. hakkasin tomateid sööma ja õppisin muna keetma. ainult mõned nädalad veel. siis on kõik läbi. igaveseks. siis on aega raamatutele ja muusikale ja kunstile. aega endale.

17 comments:

Saara said...

hahaha sa olid veic possessed väike laps :D :D :D :D

Anonymous said...

Nostalgia

Siiri said...

on jah :)

Lara said...

♥♥

nora said...

õppisid muna keetma? :D
päris huvitav muidu, et mis siis esile tõstmist väärib

Siiri said...

need esile tõstetud asjad olid suht suvalised, mis esimesena meelde tulid. muna keetmine sealhulgas. :D:D

Anonymous said...

Tee-hee, my music taste was better at 2005 :3

Siiri said...

mille järgi sa üldse muusikamaitse "headust" hindad...? minu jaoks oli vanilla ninja tollal väga eriline bänd, sest seal oli neli toredat tüdrukut, kes tegid oma muusikat südamega ja sellest piisas.

imho on väga, väga, väga nõme kellegi muusikamaitset halvaks tembeldada.

Lara said...

heh, mulle meeldisid nad ka. kusjuures siis ka veel, kui nad eurovisioonil käisid taani või norra või meh maa eest. : D

(anonüümne, minu meelest on see in 2005. lihtsalt mainin)

Tericus Fuzu said...

Lololotrololo, see esimene pilt on niiii armas.

Siiri said...

ma olen seal hästi natukene su õe nägu :D minu meelest vähemalt, haha

Hellera said...

Suht lolz, et peamine asi, millest sa rääkisid, oli ikka juuksevärv. XD Ja ma noolin su korsette, et sa teaks. ;) Võin isegi raha anda sulle.

Tericus Fuzu said...

Tegelt põhiline, millele sa keskendusid, olid mehed.

Aga, nagu me kõik teame, siis naised muudavad äärmuslikult oma soengut ja värvi üldiselt siis, kui neil on meestega probleeme.

Siiri said...

Hanna, mul ei ole neid korsette enam väga palju järel. Üks on punase ja valgega ning see näeb vist kõige korralikum välja, teine on brokaadimustriga kuldne-must ning see on natuke kannatada saanud kandmise käigus ning seejärel on üks eriti retsitud must ja lisaks veel üks korsettkleit, mis mulle veel meeldib.

Ja mõlemad arvasite valesti. Ei olnud ei mehed ega juuksed peamiseks teemaks. ;)

Lara said...

Kas see on mingi law-school personal portfolio või? :'D

Siiri said...

ah :D wtf ei

Lara said...

Ma mõtlesin, et me peame arvama, mis see post on. : D