18 November 2011

shelter


model: yuri
dress: missfit designs

my first shoot with an asian model. the whole shoot was just so beautiful, with yuri dancing in the warm autumn sunlight, the shadows of dead trees leaving marks on her bare hands. 
it was also my first trip to derby, a nearby town quietly sleeping by the river derwent.


i miss home so badly, the smell of our autumn, the light of our country.


november, please be kind

9 comments:

Anonymous said...

Kuradit Sa igale oma modellile suitsu pead ette sättima?
Ma saan aru, et lahe ja puha, aga enough is enough.

Anonymous said...

ma mõtlen ka, et mida sa sellega taotleda üritad.. üldse mitte paha pärast! mind huvitab, kaua sa selle peale oma pildid välja mängid.

Anonymous said...

Sekundeerin. Mitte küll nii karmide sõnadega (sest pildid ise on väga kaunid), aga olles ise suitsetamise vihkaja, siis leian, et suitsetamine muudab kõik õrnilusa ja süütu selliseks....vastuhakkavaks. Loomulikult osade shootide teemasse/tundesse/stiili suits sobib, aga mitte kõigisse.


Iseenesest pildid on head, meenutavad mulle väga eelmainitud Lara Jade'i. Ainuke asi, mis mind ennast häirib, on loomulikkuse ja poseerimise tasakaal. Mina jagan enda peas sellised fotod kaheks - on puhtalt moefotod, kus eesmärk on näidata kantavat disaini läbi kunstiliste võtete. Sinna juurde käib teadlik poseerimine. Teine sort fotosid on need, mis annavad edasi tunnet, modelli karakterit, hetke tabamist ja on pigem loomulikud ja vähem poseeritud. Sinul on nagu nad segi, osadel fotodel on kaalutletud ja planeeritud poosid ning teisel on loomulikkus ja hetke tabamine. Läbisegi mõjuvad need segadust tekitavalt. Et mis täpselt on eesmärk olnud?
Või no ma võin ka jama ajada :) Lihtsalt mina tunnetan, et pooled pildid on loomulikumad ja teine pool sellised "olen modell ja poseerin hästi intensiivselt" (mis ei ole vale ega halvem, lihtsalt see lähenemine loob teistsuguse õhustiku ja eesmärgi)

Siiri said...

Tegelikult on selle suitsupildiga nii, et Yuri pani ise vahepeal suitsu ette, kui ma pilte läbi vaatasin ja nii see foto tekkiski.
Ei olnud sunnitud ja poseeritud. Lihtsalt juhuslik hetk.

Teiseks meeldivad mulle väga suitsetavad tüdrukud - lasen edaspidi ka neil kõigil suitsetada. Kui enough is enough, siis ei pea ju enam siia tagasi tulema :)

Kaua ma pildid selle peale välja mängin? Mul on olnud ainult neli shooti, kus modell suitsetab ja nendele shootidele see suits sobib ka ;)

Ning ma teengi selliseid pilte, mis on pooleldi poseeritud ja pooleldi tabatud hetked. Alati olen teinud. Ma ei leia, et mul oleks vajalik end kuhugi kategooriasse paigutada.

Kui kellelegi ei meeldi see, et kõik nii segamini on, siis loomulikult, ma ei saa ju sundida, et peab kindlasti meeldima. Aga ma naudin kogu südamest seda, mida ma kaamera taga olles teen, olgu selleks siis suitsetavate tüdrukute pildistamine või oma kassist lähivõtete tegemine - ma teen seda siiski endale ja modellile ning ma ei saagi loota, et kõigile peale läheb.

Sellegipoolest, tänan kõiki Anonüümseid kommenteerimast, mul on alati hea meel tagasisidet lugeda :)

nora said...

muidu on tore ja kõik see, aga kas esimesed kaks pilti on meelega niimoodi cropitud, et tükk käest justkui ära on lõigatud? et kas sulle meeldibki säärane stiil või on kogemata juhtunud?

seda on ka teistel su fotodel näha olnud, seega ehk ongi taotluslik. mõnikord on sõrmeotsad pildi pealt maha lõigatud ning siis ma istun ma mõtlen, et mispärast niimoodi :D

muidu kõike paremat! ja see valgus on kuidagi hoopis teistmoodi kui eestis küll. aga sa võib-olla muutsid töödeldes ka. :D

Siiri said...

Lihtsalt halb kompa, kuna tihti jäävad sõrmeotsad/käed/varbad niimoodi napilt-napilt kaadrist välja ning ma avastan seda alles siis, kui pildid juba arvutis.

Valgus on kahvatum ja üldse mitte nii kena nagu Eestis.

Anonymous said...

No ei sobi kohe mitte nendele shootidele see suitsetamine.

elx said...

jeebs, kas tal külm ei olnud? :D

minu meelest ilus kompositsioon

Kaisa said...

Teine pilt oleks vbla täiuslik, kui tal käsi oleks tervenisti peal ja kolmas on super, kui sa valgustust vmt. pole tuunind.

Ma ei tea, kas sa õpid ala või ei, aga kui sa pilte ei tuuni siis tasuks mõelda sellele. Võibolla noored ei saa sellest veel aru, aga andele lisaks kulub marjaks alati ära mõni tehniline nipp või kasvõi balansi saavutamine fotodel ;) isegi, kui sa seda hobina teed (sain nii kommentaaridest aru), siis on ju tore ikkagi areneda ;)